Var med i vår podd!

Mikrofoner
Foto: Pixabay

Var med i vår podd! Mälardalens Frilansklubb söker frilansjournalister att intervjua.

Coronakrisen slår extra hårt mot frilansarna. Hur har den påverkat dig? Är din ekonomi i gungning? Saknar du dina kollegor? Hur löser du utmaningarna? Har du idéer om hur vi kan jobba tillsammans i den här situationen? Vi vill intervjua dig för Mälardalens Frilansklubbs podd om pandemins följder för våra medlemmar.

Vi kommer att prata om isolering, oro, inkomstbortfall och zoommötesångest, men också om de möjligheter som en dramatiskt ändrad samhällssituation innebär. Vi vill veta hur du tänker och känner kring det som pågår och inför framtiden.

Intervjuerna kommer att genomföras över nätet under juni. Vill du vara med? Skicka ett mejl till artursvenkowalski@gmail.com. Vi vill gärna höra av dig så snart som möjligt!